Prodlužování vlasů - Keratin

Při výrobě vlasových pramínků se aplikuje v místě spoje malé množství keratinu pomocí tavících kleští. Spoj může být plochý nebo tvarován do "U". Kadeřnice si určí rozmístění pramínků a vybere první váš vlasový pramínek, na který navlékne ochranné kolečko. Poté přiloží nový pramínek blízko hlavy a pomocí tavicích kleští protaví keratinový spoj do vašich vlasů. Před zatuhnutím spoje jej prsty vytvaruje do ideálního tvaru. Stejný postup se opakuje u všech pramínků. Zakládáme si na pověsti, že naše spoje jsou velmi malé, úhledné a pevné.

Při práci je velmi důležité nejen rozvržení počtu řad a množství pramínků, ale také i množství vaších vlasů, které pro spoj používá. Kvalita spoje je závislá na pečlivém protavení spoje i jeho dotvarování.

Teplota tavících kleští se pohybuje od 150 do 200o, což je přibližně teplota žehličky na vlasy.

Vlastní keratin je základní látka, ale výrobci přidávají různé příměsi a tím vznikají různé kvality keratinu na prodlužování vlasů. Keratin s horšími vlastnostmi může měknout např. v sauně nebo na ostrém slunci, nebo naopak je velmi tvrdý a těžko se uvolňuje a odstraňuje. Méně kvalitní keratin vyžaduje, aby se použilo větší množství na spoj a tím se spoje zvětšují. Po delších testech jsme se rozhodli vyrábět vlastní keratin, který spojuje nejlepší vlastnosti různých surovin na jeho výrobu.

Odstranění pramínků se provádí několika způsoby, ale po dlouhodobých zkušenostech a výběru správných kleští jsme si vybrali nejjednodušší, nejrychlejší a nejšetrnější metodu = za studena pomačkáním speciálními kleštěmi. Pro tento postup je nezbytně nutné používat opravdu speciální kleště, které nemají ostré hrany a zoubky, a nezpůsobují žádné poškození vašich vlasů. Pokud zůstanou na "živých" vlasech zbytky keratinu, používáme Odstraňovač keratinu.

Tato metoda je středem řady diskuzí a je mnohdy kritizována. Vzhledem k naší snaze o nejvyšší kvalitu práce můžeme zodpovědně prohlásit, že metoda Keratin rozhodně nepatří mezi "nešetrné" metody - pouze existuje řada "nešetrných rukou", které pověst této metody značně poškozují neznalostí techniky, nedůkladností při tavení a nešetrností při odstraňování.